Islamofobi Shqiperia

Shteti shqiptar dorezohet para ekstremizmit katolik: lirohen cubat e Mirdites

Sulmi ekstremist katolik qe ndodhi ne date 31 dhjetor 2017 kunder Hidrocentralit te Qafe Molles ne Mirdite, ku tufa mirditoresh dhunuan hidrocentralin dhe shkaterruan flamurin turk, sonte ka perfunduar me lirimin e cubave te Mirdites, te cilet shkelen ligjin dhe kryen nje akt i cili eshte krim sipas Kodit Penal nr. 265 te shtetit shqiptar.

Qeveria Rama dhe ministri i brendshem Xhafaj, njoftohen qe ti kene lene te lire ekstremistet mirditore. Kete lajm e tregon faqja e Leon Molles dhe kaubojsit Eduart Ndocaj. Ne nje kohe qe ne Shqiperi muslimanet shoqerohen neper komisariate vetem pse ne vend luan futboll Izraeli, apo pse vendin e viziton Papa, dhe xhamite e tyre mbyllen pse vendin e vizitojne gjeneralet e NATO-s, vandalet katolike lejohen te shkelin ligjin, nxisin urrejtje kombetare dhe fetare, kercenojne neper forumet e tyre me lufte, djegje te stacioneve te policise etj, dhe ata nuk i gjen asgje.

Kryeministri Rama dhe keshilltari i tij katolik Sander Lleshi qe drejton Qendren e Koordinimit kunder Ekstremizmit te Dhunshem (QKEDH), institucionet e tyre i perdorin per te diskriminuar vetem muslimanet, ndersa ekstremistet e dhunshem katolike nuk i gjen asgje.

Lirimi me i fundit i ekstremisteve mirditore, dhunimi i hidrocentralit dhe kompanise turke, poshterimi i flamurit te Turqise etj, tregojne edhe njehere qe Shqiperia eshte nje vend bandash, ku nuk sundon ligji, por bandat, gangsteret, ekstremistet dhe kriminelet e te gjitha ngjyrave. Me poshte jane lajmet mbi lirimin e ekstremisteve katolik:

NJOFTIM NGA MIRDITA

Të gjithë Mirditorët që u ndaluan nga policia në revoltën kundër flamurit turk në Qafë-Mollë janë lënë të lirë dhe është kërkuar falje nga strukturat shtetërore duke e cilësuar këtë ndalim “aksidental”.
PRESS INDEPENDENT i uron Mirditës dhe Kombit Shqiptarë Gëzuar Vitin e Ri 2018.

Rroftë populli i Mirditës
Rroftë Kombi Shqiptarë

Dhe ketu jane videot ku ekstremistet katolik dhunojne flamurin turk: