Emisioni IMPAKT Opinion

Si do ta ‘heqin qafe’ amerikanet presidentin e Shqiperise, Ilir Meta: Me SPAK apo me drone?

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi diskuton me gazetarin Gjergji Thanasi mbi vjedhjen masive te votave qe regjimi sorosist i Edi Rames beri ne zgjedhjet e dates 25 prill 2021. Diskutohet lufta e regjimit te Rames kunder demokracise ne Shqiperi me mbeshtetjen e ambasades amerikane dhe ambasadores koreano – gujaneze Yuri Kim; lufte e cila eshte drejtuar kunder politikaneve autoktone shqiptare sikur presidenti Ilir Meta. Bisedohet mbi katra-gjysherit e ambasadores Yuri Kim qe mund te kene qene kanibale dhe mbi menyrat sesi ambasadorja Kim kerkon qe te ‘gatoje’ presidentin e shqiptareve Ilir Meta. Flitet per sulmin e SPAK-ut kunder zarit te Maryam Rajavit dhe neokoneve amerikane, Fatmir Mediu dhe sesi pas sulmit kunder Mediu fshihet sulmi kunder familjes Berisha dhe politikaneve te fundit autoktone shqiptare. Tregohet axhenda amerikane per te sjelle ne pushtet elita sorosite dhe evangjeliste protestante dhe implikimet qe lufta kunder politikaneve autoktone shqiptare mund te sjelli per stabilitetin e vendit. Amerikanet tregohen si shkaterrues te demokracise ne Shqiperi dhe mbeshtetes te instalimit te nje regjimi kleptokratik ne vend.