Si ndahen mandatet në rang kombëtar

Nga rezultatet e deritanishme, PS rezulton fituese e këtyre zgjedhjeve me mbi 51 % të votave. Ajo projektohet të marrë 75 mandate, që do t’i mundësojnë të qeverisë e vetme. PD ka 41 mandate dhe LSI 20 mandate. PDIU merr një mandat dhe PSD e Gjinushit 1 mandat, atë të Tom Doshit në Shkodër. Këto rezultate janë paraprake dhe mund të ndryshojnë. Për t’i ndjekur rezultatet në kohë reale, klikoni këtu: http://rezultate2017.com

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne