Rajoni

Sportistët kosovarë e tundin, kërcejnë “Shotën” në Beograd! (Video)

Vallja e Shotës në hotelin në Beograd! Në kompleksin Kovilovo afër Beogradit,  hendbollistet e kombëtares së Kosovës, qëndruan nga dita e enjte e deri dje (të shtunën).  Qeveria e Serbisë ndaloi që të luhet ndeshja për kualifikimet për Kampionatin Botëror U-20 mes Serbisë dhe Kosovës (femrat), me preteks se nuk ka siguri!

Megjthatë, vashat tona ia krisën valles së Shotës midis hotelit, ku shihet edhe në video që e ka dërguar mjekja e kombëtares së Kosovës, Erlinda Hakaj. Kështu e kallen brenda ambientit, ku shihet edhe trajneri Faruk Shala.