EtiketeCDU

Bota

Merkel dikton udhëheqjen e re të BE-së

Kancelarja Merkel komentoi rezultatet e mira  të të Gjelbërve në zgjedhjet evropiane, duke thënë se ata zgjodhën tema me interes për qytetarët, sicc është...

Bota

Angela Merkel, ora po troket

Unioni i të Rinjve të CDU-së, zgjedhjet në Bavari dhe Hesen, kongresi i partisë CDU në dhjetor. Këto janë disa fushëbeteja politike të kancelares Merkel. Por...

Bota

Fund i Shengenit?

Ministri i ri i Brendshëm Horst Seehofer (CSU) ka gati një javë që sapo ka marrë detyrën, por brenda kësaj jave ai me sa duket do të marrë për vete debatin...