Etiketedoreheqje

Bota

Jep dorëheqje kryediplomati i Armenisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Armenisë, Zohrab Mnatsakanyan, dha dorëheqje pas një mosmarrëveshje mbi Malësinë e Karabakut me kryeministrin Nikoll Pashinyan...

Bota

Qeveria e Libanit ka dhënë dorëheqje

Ministri i Shëndetësisë i Libanit, Hamad Hassan ka njoftuar se qeveria e vendit ka dhënë dorëheqjen. Në një prononcim për media, Hassan tha se pas mbledhjes së...

Bota

Bolivi – Dorëhiqet Presidenti Evo Morales

Presidenti i Bolivisë Evo Morales njoftoi se ka dhënë dorëheqje nga posti i Presidentit të vendit me kërkesë të ushtrisë dhe me qëllim të vendosjes së paqes në...

Rajoni

Vijnë dorëheqjet e para në LDK

Ish-deputeti Shpejtim Bulliqi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga të gjitha pozitat e tij në LDK. Këtë ai e ka bërë pas zhvillimeve të sotme në Kuvendin e...

Bota

Gjermanët duan dorëheqjen e Merkelit

Sipas një anketimi të realizuar nga kompania “YouGov”, për agjencinë gjermane të lajmeve DPA, theksohet se 47 për qind e pjesëmarrësve në anketim dëshirojnë që...

Shqiperia

Bojaxhi jep dorëheqjen nga SFIDA

Partia e tij SFIDA, doli nga zgjedhjet e 25 qershorit me 3.504 vota, duke mos arritur te siguroje mandat deputeti per ne Parlament. Kreu i saj, Gjergj Bojaxhi...