EtiketeGaza

Bota

Sionistët sulmojnë rripin e Gazës

Avionët luftarak të regjimit sionist disa herë kanë sulmuar pozicionet e Rezistencës Palestineze dhe kanë shkatërruar disa shtëpi civile në Rripin e Gazës...

Bota Opinion

E Ardhmja e Palestinës

nga Tim Anderson   Hyrje Pretendimi që Izraeli ka “të drejtën për të qenë” është një mit i trilluar. Në fakt, shtetet e aparteidit janë krime kundër...

Bota

Avionët izraelitë bombardojnë Gazën

Izraeli dje në orët e mbrëmjes ka nisur një sulm ajror ndaj disa objektivave në Gaza, me pretendimin se kjo është një përgjigje për raketat e hedhura nga Gaza...

Bota

Izraeli kryen sulm ajror ndaj Gazës

Ushtria izraelite ka kryer sulm ajror në veri të Gazës. Sipas informacioneve nga dëshmitarët e rastit, avioni luftarak izraelit në rajonin kufitar Ebu Safiyye...

Opinion

Jo UNRWA, jo Nakba?

Nga: Guven Sak Administrata Trump ka vendosur të zvogëlojë të gjitha fondet e SHBA-ve në Agjencinë e Ndihmës dhe Punës së Kombeve të Bashkuara për Refugjatët e...

Opinion

Në kujtim të Razan al-Naxharit

nga Orly Noy. Infermierja 21 vjeçare u qëllua dhe u vra nga ushtarët izraelitë, ndërsa po përpiqej të ndihmonte protestuesit e plagosur pranë gardhit ndarës...

Bota

BE reagon kundër Izraelit

Bashkimi Evropian ka reaguar kundër gjuajtjes së forcave izraelite më armë zjarri ndaj palestinezëve të cilët marrin pjesë në protesta paqësore në Gaza...

OPINIONE