EtiketeHamas

Bota

Izraeli sulmoi sërish Gazën nga ajri

Në një postim që ka bërë në llogarinë e saj në «Twitter» ushtria izraelite njofton se është kryer sulm ajror kundër “objektivave të tjera” të...

Opinion

Hamasi bashkohet përsëri me Teheranin

Nga: Taha Kilinç Një zhvillim i rëndësishëm në javën e kaluar ishte vizita e një delegacioni të nivelit të lartë nga Lëvizja e Rezistencës Islame (Hamas) në...

Bota

ISIS i hap luftë Hamasit në Palestinë

Dega e ISIS-it që zhvillon aktivitetin e saj në Gadishullin Sinai të Egjiptit i ka hapur luftë Hamasit palestinez. Nëpërmjet një video që shfaqet ekzekutimi i...

Opinion

Vizioni i ‘strucit’ të Hamasit

Alptekin Dursunoğlu Dokumenti i ri politik i Hamasit, i cili edhe thekson se e mbështet rezistencën në çdo mënyrë dhe mjet të saj dhe nga ana tjetër shprehet...

OPINIONE

INTERVISTA