EtiketeIndonezi

Bota

Tërmet me magnitudë 6.8 në Indonezi

Një tërmet me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter ka goditur rreth orës 22:23 të mbrëmjes së djeshme Indonezinë. Sipas të dhënave të ESMC epiqendra e tërmetit ka...

Bota

Një tërmet 5 ballësh godet Indonezinë

Një tërmet me fuqi prej 5 ballë ka ndodhur sot në provincën Sulawesi Veriore të Indonezisë, bëri të ditur Agjencia indoneziane për Meteorologji, Klimatologji...

Bota

Një tërmet fuqishëm godet Indonezinë

Një tërmet me fuqi prej 5.5 ballë sipas Rihterit ka goditur mbrëmë krahinën indoneziane Maluku Verior. Enti për meteorologji, klimë dhe gjeofizikë i Indonezisë...

Bota

Tërmet 5,8 ballë godet Indonezinë

Një tërmet me magnitudë 5,8 ballë sipas Rihterit ka goditur provincën Maluku në Indonezi. Agjencia e Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe Gjeofizikës (BMKG) e...

Bota

Indonezi, protestë kundër Izraelit

Në Indonezi u organizua një protestë për lirimin e palestinezëve të cilët po mbahen në burgjet izraelite, raporton Anadolu Agency (AA). Protestuesit të cilët u...