EtiketeIzraelit

Bota

Plani tradhtar i Izraelit për Gazën

Është raportuar se rreth 30 për qind e tokave bujqësore të Rripit të Gazës i’u janë ekspozuar sulmeve të regjimit izraelit me të ashtuquajturat barishte të...

Bota

Shteti izraelit takson kishat, reagon BE

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, lidhur me planin e Bashkisë së Jeruzalemit të...

Bota

Netanjahun se lene rehat telashet

Kryeministri izraelit Benjamin Netannjahu është vënë sërish përballë akuzave për lidhjet e diskutueshme me biznesmenë, pas daljes në në dritë të një bisede me...