EtiketeJavad Zarif

Bota

Çavusoglu takon homologun iranian Zarif

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, takoi në Stamboll homologun iranian Mohammad Javad Zarif. Sipas burimeve diplomatike, Çavusoglu dhe Zarif u...

Bota

Irani: Luftën nuk do ta nisim ne

Duke folur për televizionin amerikan «CBS» Zarif tha se nuk është Irani ai që qëndron prapa sulmeve ndaj rafinerive të naftës “Aramco” në Arabinë Saudite dhe...

Bota

Irani i rikthehet aktiviteteve bërthamore

Irani, që gjendet nën embargon e Shteteve të Bashkuara të Amerikës do t’i kthehet një pjese të aktiviteteve bërthamore. Televizioni shtetëror iranian bëri të...