EtiketeKatar

Bota

Kryediplomati i Katarit viziton Iranin

Ministri i Punëve të Jashtme të Iranit, Javad Zarif, ka zhvilluar takim në Teheran me homologun e tij nga Katari, Mohammed bin Abdulrahman Al Thani. Agjencia e...

Bota

Katari do të largohet nga OPEC-u

Kompania e naftës së Katarit njoftoi se ky vend prej janarit 2019 do të largohet dhe dalë nga organizata e vendeve prodhuese të naftës OPEC. Sa’ad Kaebi...

Bota

Gjermania furnizon Katarin me lopë

Gjermania ka transportuar lopë në Katar për të rritur furnizimin me qumësht midis një bllokade në vend të udhëhequr nga Arabia Saudite, tha të mërkurën...

Bota

Si e ndryshoi bllokada jetën në Katar?

Duke u përballur me presionin diplomatik në rritje dhe me një bllokadë de facto të imponuar nga disa shtete të Gjirit, Katari tani po merret me një sërë...

Opinion

Çfarë po ndodh në Katar?

Nga Isa Myzyraj Arabia Saudite, Egjipti, Bahreini, Emiratet e Bashkuara Arabe, Jemeni dhe Maldivet ndërprenë të hënën marrëdhëniet diplomatike me Katarin, duke...

Opinion

Lufta kundër Katarit

Olsi Jazexhi Embargoja që diktatura e Arabisë Saudite dhe satelitët e saj të Bahreinit, Emirateve Arabe, Maldivet dhe Mauritania, sëbashku me diktaturën e...