EtiketeKatolik

Historia

Mercenaret e Trabonit!

Nga Gezim Selmani Kjo fotografi e kohes flet me shume se njemije fjale qe mund te tregoi nje pseudo-historian per historikun e Kryengritjes te Malsise te...

Bota

Rumani, “veting” priftërinjve

Vatikani i ka kërkuar Rumanisë të kalojë në sitë të shkuarën komuniste të priftërinjve; Në kohën kur vendin pritet ta vizitojë Papa Francesku, selia e shenjtë...

Opinion

Skenderbeu si hero terrorist!

Daut Kërçova Fakti pse Shqipëria sot për mirë e për keq, Skënderbeun e gjen si hero të saj të imponuar nga imperializmi katolik i Austrisë dhe Italisë në të...