Etiketekatolikët

Opinion

Republika laike katolike e Francës

Nga Ergun Yildirim Franca është një republikë laike katolike. Katolik do të thotë e vërteta universale. Ju nuk keni zgjidhje tjetër përveçse ta pranoni këtë të...

Shqiperia

Katolikët djegin kishën në kurbin

Shënjestra e gabuar me fishekzjarre ka shkaktuar dëme në kishën ‘I Shëlbuemi’ në Zhejë, Kurbin. Gazetari i Report Tv, Julian Shota raporton s në orën 03:45 të...

Historia

Mercenaret e Trabonit!

Nga Gezim Selmani Kjo fotografi e kohes flet me shume se njemije fjale qe mund te tregoi nje pseudo-historian per historikun e Kryengritjes te Malsise te...

Shqiperia

Pornografi me Skenderbeun

Pas sulmit nga ana e myslymaneve shqiptare kunder idhullit katolik te Skenderbeut, adhuruesit e heroit te Katolicizmit, pervec kercenimeve dhe shantazheve qe...

OPINIONE