EtiketeKoreja e Veriut

Bota

Koreja e Veriut kryen test të ri raketor

Koreja e Veriut ka kryer një test të ri raketor në Detin Lindor (Detin i Japonisë). Siç raporton agjencia e lajmeve Yonhap, në një deklaratë të Shtabit të...

Bota

Koreja e Veriut testoi dy raketa balistike

Mësohet që dy raketat e lëshuara nga nëndetësja e Koresë së Veriut në detin Lindor ishin raketa balistike. Në deklaratën e bërë nga Shtabi i Përgjithshëm i...

Bota

Koreja e Veriut teston një armë të re

Koreja e Veriut ka kryer testimin e një arme të re e cila mendohet të jetë një top (armë artilerike) me rreze të gjatë. Agjencia Yonhap në lajmin e saj të...

Bota

Rusia përshëndeti samitin Trump-Jong-un

Zëdhënësi i Presidencës së Rusisë (Kremlin), Dmitriy Peskov deklaroi se vendi i tij ka mirëpritur samitin e Singaporit mes Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump...

Bota

Koreja e Veriut kërcënon Australinë

Koreja e Veriut ka akuzuar Australinë se i shkon SHBA-së nga pas “qorrazi” dhe ka kërcënuar gjithashtu me sulm bërthamorë atë, raporton Anadolu...