EtiketeKroacia

Bota Sport

Historia e dhimbshme e Luca Modriç

Kroacia do të përballet në gjysmë-finale me Anglinë. Ekipi kroat ka shkuar shumë larg dhe se vetëm njëherë në historinë e kombëtares ia ka dalë të shkojë në...

Bota

Kroacia tani ka katër xhami

Xhamia e katërt në Kroaci u hap në fundjavë në fshatin e vogël të Bogovlës. Pas xhamive në Zagreb, Rijekë dhe Gunja, kjo xhami e fundit është afër kufirit me...