EtiketeMike Pence

Bota

Pence dhe Pompeo sot në Turqi për Sirinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump në fjalën që mbajti në oborrin e Shtëpisë së Bardhë tha se Pence dhe Pompeo të mërkurën do...

Bota

Mike Pence paralajmëron Kinën

Takimi i paraparë i Donald Trumpit me presidentin kinez Xi Jinpingun në Buenos Aires me siguri do të jetë rasti i fundit për normalizimin e marrëdhënieve të...

Bota

SHBA-të do të mbështesin Izraelin

Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Mike Pence ka paralajmëruar se shteti i tij do të mbështet Izraelin në rast se e sulmon Irani. “Provokimet e...