EtiketeMoskë

Bota

Muzika turke në Moskë

“Instituti Yunus Emre” (YEE) në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës që u mbajt në Konservatorin Shtetëror Tchaikovsky në Moskë organizoi...

Bota

Takimi Putin-Netanyahu në Moskë

Kryetari i Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin u takua me Kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu në kryeqytetin Moskë. Sipas deklaratës së bërë nga...

Bota

Panorama e Moskës nga kati i 85-të (Foto)

Bukuritë e kryeqytetit të Rusisë, Moskës, janë mbreslënëse për shumë turistë të cilët për t’i parë sa më mirë, ngjiten në rrokaqiellin “Moskva – City”, shkruan...

Bota

Festivali i Dytë i Turqisë në Moskë

Festivalit të Dytë i Turqisë në Moskë ka filluar. Aktiviteti, i organizuar nga Federata Turke e Hotelierëve (TÜROFED) në bashkëpunim me kryetarët e qarqeve dhe...

OPINIONE

INTERVISTA