EtiketeSiri

Bota Opinion

Samiti Trump-Putin në Helsinki

*Can ACUN Takimi i zhvilluar në kryeqytetin Helsinki të Finlandës mes Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Presidentit të Rusisë...

Bota

Siri, Al Kaeda vret militantët e ISIS-it

Në qytetin Idlib të Sirisë, organizata Tahrir al- Sham e udhëhequr nga Al Nusra, krahu sirian i Al Kaidës, ka vrarë udhëheqësit e ISIS-it në formë grupore duke...

Bota

Assad: Turqinë e dërgoi SHBA-ja në Siri

Assad u pyet se si do t’a ndaloj ‘pushtimin’ e SHBA-së në kompromis me Turqinë në veri të Sirisë. Ai u përgjigj kështu: “Ne zgjodhëm dy mënyra. E para dhe më e...

Bota

U vranë 3 ushtarë amerikan në Siri

Është raportuar se janë vrarë tre ushtarë amerikanë në një sulm bombardues në rrugën Haseke-Tel Temr në veri-lindje të Sirisë. Sipas një raporti të faqes...

OPINIONE