EtiketeTrump

Bota Opinion

PSE PO I HYJ GARËS PËR PRESIDENT

Vëllezër e motra! Ju bëj me dije se kam vendosur të hyj në garën për president të SHBA. Ju kërkoj të bashkohemi sot në një fushatë nga poshtë të paprecedent...

Bota

Trump-Erdoganit: Siria është e juaja

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka përcjellur një mesazh të qartë homologut të tij turk, Rexhep Tayyip Erdogan. “Është e gjitha e juaja, ne mbaruam punë...

Opinion

E vërteta dhe virtyti në epokën Trump

nga Paul Krugman. E mbani mend kohën, kur e vërteta ishte thjesht një fjalë tjetër pa asnjë domethënie të veçantë? Këto ditë është vetëm një fjalë tjetër, për...

Bota

Trump do takojë Putinin dhe Erdoganin

Presidenti i SHBA Donald Trump është planifikuar të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin dhe Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në margjinat e 100...

Bota

Trump kufizon buxhetin e Pentagonit

Zëvendës Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan gjatë një fjalimi në “Konferencën e Gazetarëve dhe Redaktorëve Ushtarak” tha se gjatë vitit kanë...

OPINIONE