Etiketeturke

Rajoni

Turqi-Greqi, hapen edhe konfliktet fetare

Turqia dhe Greqia duket se janë në garë për të prodhuar sa më shumë probleme në marrëdhëniet me njëra-tjetrën. Përveç tensioneve në Egje që lidhet me kërkimet...

Opinion

Boshnjakët e Shijakut

Shijaku, ky qytet i vogël me rrethinat e tij, i njohur që në lashtësi, përmendet për histori të madhe. Këtu ia vlen të kujtojmë thënien lapidar të kreshnikut...

Bota

Sulmohet konsullata turke në Cyrih

Persona të maskuar kanë sulmuar me ngjyrë konsullatën e Republikës së Turqisë në Cyrih të Zvicrës, ndërsa në objektin e stacionit të autobusëve në afërsi të...