EtiketeVenezuela

Bota

Maduro shpall marrëveshjen me opozitën

Qeveria e Venezuelës dhe pesë liderë të partive opozitare njoftuan se kanë ranë dakord për fillimin e një procesi të ri të dialogut për të zgjidhur problemet...

Bota

Trupat kineze në Venezuelë?

Në mes të një lufte tregtare me Shtetet e Bashkuara të pasuar nga shitja e armëve amerikane në Tajvan, Pekini thuhet se ka dërguar trupa në Venezuelë. Trupat...

Bota

Venezuela ka kërkuar dialog me SHBA-në

Ministri i Punëve të Jashtme i Venezuelës, Jorge Arreaza, i bëri thirrje SHBA-ve për dialog dhe propozoi që liderët e të dy vendeve të diskutojnë dallimet e...