EtiketeVenezuelë

Bota

Zvogëlohen tensionet në Venezuelë

Janë zvogëluar tensionet nëpër rrugët e Venezuelës, të cilat ishin mobilizuar më datat 30 prill dhe 1 maj, raporton Anadolu Agency (AA). Venezuela sot kaloi...

Bota

Pompeo: Maduro i ka ditët e numëruara

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u shpreh i bindur se “Maduro i ka ditët e numëruara”. Sekretari Pompeo gjatë pjesëmarrjes në një program të kanalit...

Bota

Erdogan mbështet Maduron

Presidenti Recep Tayyip Erdogan i bëri një telefonatë Presidentit të Venezuelës, Nikolas Maduro, të cilin e mbështeti përballë tentativës për grusht shtet në...

Bota

Një tërmet 7,3 ballë goditi Venezuelën

Një termet me magnitudë 7,3 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur Venezuelën veriperëndimore, ndërsa dridhjet janë ndier edhe në kryeqytetin Karakas. Shumë...