Etiketevizite

Bota

Erdogan fton Trump për vizitë në Turqi

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ftoi homologun e tij amerikan, Donald Trump për vizitë në Turqi, ndërkohë që Ankaraja dhe Uashingtoni po afrojnë më shumë...

Bota

Presidenti Erdoğan vizitë në Hungari

Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Hungarisë janë përshpejtuar kohët e fundit në çdo fushë duke rritur vizitat dhe konsultimet reciproke të nivelit të lartë...

Bota

Çavuşoğlu nesër vizitë në Francë

 Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu nesër do të realizojë një vizitë zyrtare në Francë. Në një deklaratë me shkrim nga MPJ e Turqisë...

Rajoni

Presidenti Nishani vizitë në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili ka arritur mbëmë në Prishtinë, nga sot do të fillojë vizitën zyrtare në Kosovë. Nishani vizitën do ta fillojë me...