Takimi Rama-Meta: Ja marrëveshja që mban në duar Meta

Ka nisur tanimë takimi mes Edi Ramës dhe Ilir Metës, takim ky që në qendër të vëmendjës ka rinovimin e marrëveshjes së koalicionit për “Shqipërinë Europiane”.

Meta ka pasur në duar disa letra të cilat para gazetarëve ka shpjeguar se nuk është marrëveshja e re por marrëveshja e vjetër. Sipas deklaratës së Metës, tema e bisedës do të jetë vota e lirë, ajo që është kthyer në problem edhe për marrëveshjen e vjetër midis PS dhe LSI-së dhe çka duhet të jetë zgjidhja për të dakordësuar një marrëveshje të re.

Meta: “Kjo është marrëveshja e vjetër që ende është në fuqi që ka një problem të vogel por që duhet zgjidhur që është problemi i votës së lirë për një Shqipëri Europiuane”./Gazeta Impakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne