Teatri parlamentar: Shpërthen ironia me seancën e djeshme

Seanca e djeshme do të mbetet unike në historinë e parlamentit shqiptar. Për herë të parë dy forcat kryesore politike dhe satelitët e tyre në parlament u bënë bashkë për të kundërshtuar një deputet: Ben Blushin.

Kryetari i LIBRA –s akuzoi PD-PS e LSI se ishin bërë bashkë në qeveri për të bllokuar veting-un dhe reformën në drejtësi.

Me radhë, njëri pas tjetrit kundër Blushit u ngritën Edi Rama, Edi Paloka, Taulant Balla e Sali Berisha.

Që të gjithë e drejtuan gishtin ndaj tij si “problemin” e demokracisë në Shqipëri.

Por në rrjetet sociale e gjithë kjo u komentua si e turpshme, si teatër.

Më poshtë gjeni disa prej komenteve të bëra në rrjetet sociale.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne