Telat Xhaferi zgjidhet kryetar parlamenti në Maqedoni, protestuesit sulmojnë kuvendin

Gjatë seancës së sotme parlamentare në Maqedoni, LSDM e Zoran Zaev dhe BDI e Ali Ahmetit kanë arritur që të zgjedhin Telat xhaferin nga BDI si kryetar parlamenti.

Xhaferi është shqiptari i parë që mban këtë pozicion në Maqedoni.Nga ana tjetër protestues të shumtë kanë hyrë në parlamentin maqedonas.

Telat Xhaferi nuk ka mundur që të bëjë betimin si kryetar i ri i kuvendit

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne