Bota

Tërmet me magnitude 6.4 në Pakistan dhe Afganistan, nuk ka të lënduar

epa08083344 People are evacuated from buildings after an earthquake in Peshawar, Pakistan, 20 December 2019. A strong earthquake of 6.4-magnitude and a depth of 210km with the epicentre in Afghanistan, hit parts of Pakistan and Afghanistan. EPA/ARSHAD ARBAB

Një tërmet me magnitudë 6.4 ka lëkundur të premten veriun e Pakistanit dhe Afganistanin. Tërmti është ndjerë në Islamabad, Lahore, Peshawar dhe në të tjera pjesë të Vendit.

Filmimet televizive tregojnë që njerëzit kanë dalë jashtë shtëpive, dyqaneve dhe ndërtesave.

Epiqendra është regjistruar në një thellësi 210 km. Deri tani nuk raportohet për viktima.