Terroristët e Frontit Nusra dhe të ISIS luftojnë mes vete në Hamah

Burimet siriane kanë njoftuar për luftime të ashpra mes terroristëve të Frontit Nusra dhe të ISIS në pjesën lindore të provincës Hamah.

Agjencia e lajmeve Al-Nashra njoftoi se terroristët e grupit Fronti Nusra dhe të grupit ISIS lanë zhvilluar luftime të ashpra në afërsi të fshatit Al-Masteriha në lindje të Hamah dhe gjatë këtyre luftimeve janë vrarë me dhjetëra pjesëtarë të të dy palëve. Terroristët e ISIS kanë sulmuar pozicionet e terroristëve të Frontit Nusra dhe tentuan t’i pushtonin rajonet që kontrollonte ky grup terrorist, mirëpo terroristët e Frontit Nusra kanë luftuar me ata dhe si paso janë vrarë dhe plagosur disa terroristë./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne