Shqiperia

Tjetër tërmet shkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet në Shqipëri. Pas atij të paradites, janë ndjerë lëkundje të tjera në qendrën e vendit.

Sipas të dhënave nga IGJEUM por edhe qendra europiane tërmeti ka rënë në orën 17:09 me epiqendër 9.6 kilometër në jugperëndim të Tiranës ose në rrugën Tiranë-Durrës, pranë fshatit Mumajes.
Tërmeti ka qenë me magnitudë 3 dhe me thellësi 29 kilometër.

Termeti
Termeti 1

Ndërkohë një tërmet tjetër ra në orën 10:39 të paradites së sotme, me epiqendër në Lalëz dhe me magnitudë 3.1.

Burimi: BalkanWeb

OPINIONE

INTERVISTA