“Turp!”, studentët e Mjekësisë në protestë, gjuajnë me letra higjienike drejt Ministrisë së Arsimit, thirrje Manastirliut: Jepni dorëheqje!

Studentët e Mjekësisë janë hedhur sërish në protestë, ndërsa kundërshtojnë ligjin për punën e detyruar në vend për një periudhë gati 5-vjeçare, dhe më pas pajisjen me diplomë.

Pas janë stacionuar para ministrisë së Arsimit, që e kanë cilësuar si institucion turpi, studentët bëjnë thirrje që ministrja të japë dorëheqje.

Po ashtu ata hodhën në shenjë rebelimi dhe ironizimi letra higjienike./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne