Rajoni

Udheheqesia kosovare i nenshtrohet Vatikanit, sikur Rrahman Morina Beogradit

Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi eshte nje nga shume politikane servila kosovare qe po i nenshtrohen Vatikanit sikur Rrahman Morina i nenshtrohej Beogradit ne kohen e tij. Duke thyer laicitetin e shtetit te Kosoves, Thaci ka festuar diten e shenjtërimit të Nënës Terezës nga Papa Francesku, në Vatikan.

Thaçi ka shkruar në Facebook se si simbol i mirësisë, dashurisë dhe solidaritetit me njerëzit e vuajtur, Shën Tereza promovoi vlerat tona në gjithë globin.

“Sot po festojmë dyfish: njëvjetorin e shenjtërimit të Shën Terezës dhe shugurimin e Katedrales në Prishtinë, që mban emrin e saj”, ka shkruar ish-gangsteri i kthyer ne president te Kosoves.

Ceremonine e shenjterimit te maqedonases Nene Tereza e ka festuar edhe Ramush Haradinaj i cili ka shkuar ne Katedralen ”Nënë Terezë” per ti treguar bindshmerine e tij Vatikanit dhe misionit te tij per te katolicizuar Kosoven.

OPINIONE