Bota

Ushtria turke përfundon misionin e 52-të patrullues në Munbixh

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) përfunduan misionin e tyre të 52-të patrullues në rajonin verior të Sirisë, Munbixh, që është pjesë e marrëveshjes së arritur mes Turqisë dhe SHBA-ve për pastrimin e rajonit nga organizata terroriste YPG/PKK.

OPINIONE