Vazhdon prania e ushtarëve amerikanë në Irak edhe përkundër çlirimit të Mosulit

Zëdhënësja e DASH, ka thënë se edhe me dështimin e ISIS në Irak, koalicioni ndërkombëtar kundër ISIS nuk do të dalë nga ky vend.

Cristine Xhejms, zëdhënëse e DASH në një intervistë me kanalin televiziv Sky News në gjuhën arabe, ka thënë se edhe përkundër çlirimit të Mosulit, koalicioni ndërkombëtar kundër ISIS do të vazhdojë luftën kundër grupeve terroriste dhe praninë në Irak. Ajo i ka bërë thirrje ushtarëve të koalicionit ndërkombëtar kundër ISIS që të vazhdojnë të qëndrojnë në Irak dhe të luftojnë kundër grupeve terroriste./ PT

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne