Veliaj do ti vendosë rrugicës emrin Klodian Rasha, ironizon Genc Sejko: Ateherë edhe incenatorit vendosi emrin Ardit Gjoklaj

Vrasja e 25 vjeçarit ka ngjallur shumë protesta dhe reagime nga ana e qytetarëve të thjeshtë dhe intelektualëve.

Ndër to ka qenë dhe aktivisti i njohur Genc Sejko ku ka reaguar në Facebook mbi vendimin e kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, që rruga ku u ekzekutua Klodian Rasha nga efkektivi i policisë Nevaldo Hajdëraj.

Sejko ka shkruar: “Veliaj ka premtuar se do t’i vendosë emrin e Klodian Rashës, rrugicës ku u vra Klodiani. Presim që inceneratori i Tiranës të marrë emrin e Ardit Gjoklajt”./gazetaimpakt

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne