Bota

Venezuela pezullon eksportet e naftës për Indinë

Venezuela ka pezulluar eksportet e naftës në Indi, tha në një deklaratë ministri azer i inergjisë pas një takimi që pati me ministrin e naftës të Venezuelës dhe presidentin e kompanisë shtetërore të naftës PDVSA, Manuel Quevedo.

OPEC dhe ministra të tjerë të naftës nga bota janë mbledhur në Baku të Azerbajxhanit./yenisafak/Gazeta Impakt

OPINIONE