VIDEO/ Shpërthen dhuna ndaj policisë, serbët përplasen ashpër me efektivët e Malit të Zi

Janë radikalizuar serbët në Nikshiq, duke protestuar kundër miratimit të ligjit për Liritë Fetare. Sipas “Novosti”, situata në Nikshiq është e tensionuar, si në qytetet e tjera të Malit të Zi.

Në rrethrrotullimin drejt aeroportit, dhjetë të rinj serbë sulmuan me fishekzjarre policinë. Policia hodhën gaz lotsjellës ndaj protestuesve, duke i detyruar ata të largohen.

Menjëherë pas incidentit, policia mori përforcime dhe filloi një kundërsulm. Trafiku u ndal./balkanweb/

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne