VIDEO/ Shpërthimi që tronditi kryeqytetin, prindërit e Preng Gjinit largohen nga banesa në Rrëshen

Të tjera dalin në dritë nga ngjarja e rëndë që tronditi dje kryeqytetin, ku një makinë u hodh në erë me një shpërthim eksplozivi dhe për pasojë u plagos Preng Gjini.

Nga informacionet e marra, në banese jetojnë vetëm prindërit e Preng Gjinit, të cilët aktualisht kanë ikur në Tiranë.

Sipas informacioneve, 51-vjeçari që pas vrasjes së vëllait në 2019 kishte bërë dokumentet dhe kishte dërguar bashkëshorten dhe dy fëmijët në Amerikë.

Nga ana e policisë janë kryer kontrolle të shumta në banesat e të dyshuarve, si dhe janë shoqëruar në komisariat disa persona të familjes Reçi.

Nderka ka siguruar pamje nga jashtë banesës së prindërve të Gjinit, ndërsa aty nuk ka asnjë njeri./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne