Video/ Sot vendimi final, Saimir Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur te Krimet e Rënda, ku pritet të njihet me vendimin final të gjykatës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin, por duke qenë se është pranuar kërkesa e tij për gjykim të shkurtuar, përfiton ulje të dënimit me 1/3, duke e çuar në 8 vite burg pretencën e Akuzës.


Ish-ministri i Brendshëm akuzohet për “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

(BalkanWeb)

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne