VLADIMIR KOSTURI: CORONA VIRUS, USHTRIA AMERIKANE DHE TAMBURET E VASALEVE KOSOVARE

Vladimir Kosturi flet nga Roma per situaten e krijuar nga koronavirusi. Ai nuk e quan rastesi prekjen e vendeve si Kina, Koreja e Jugut dhe me pas Italia nga koronavirusi qe sot e bere vendin si ne gjendje lufte. madje Amerika ka sjelle baza ushtarake ne Itali.

Gjithashtu flet dhe per Kosove ku thote se eshte absurde te flasesh per nje shtet sovran Kosovar, kur je nen dominimin absolut te potences me te madhe ushtarake , ate te SHBA, kercenimi i vetem per ekulibrat e planetit. Vasalet kosovare shesin per patriotizem nenshtrimin ndaj superpotences se vetme te planetit. /gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne