Rajoni

Votimi i qeverisë ‘Hoti’, Vetëvendosja dhe Vjosa Osmani bojkotojnë seancën e jashtëzakonshme në Kuvend

Vetëvendosja nuk merr pjesë në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend për qeverinë e re. Partia qeverisëse nuk ka sot asnjë deputet në Kuvend.

Por ajo që bie në sy është se Vjosa Osmani, kryeparlamentarja e cila është pjesë e LDK nuk ka drejtuar seancën në ditën kur partia e saj merr qeverinë në koalicion me AAK dhe Nisma.

Osmani i është bashkuar bojkotit të Vetëvendosjes./tpz