Rajoni

Vuçiç: Nuk jam armik i shqiptarëve

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se ai nuk është armik i shqiptarëve, por i atyre që kërcënojnë popullin serb.“Për shqiptarët, dua të them se unë nuk jam një armik i shqiptarëve. Në të kundërtën, unë jam armiku i kujtdo që dëshiron të ndjekë dhe vras popullin serb”, tha ai për Televizionin Prva, duke shtuar se “për këtë arsye e kuptoj deklaratën e Kadri Veselit” se “ai është armiku më i madh i pavarësisë së Kosovës “.

OPINIONE