Zbulohen emrat/ Kush janë dy diplomatët shqiptarë që u shpallën non-grata në Rusi

Albert Jarasi dhe Albert Doçi janë dy zyrtarët e ambasadës shqiptare që janë përzgjedhur nga Ministria e Jashtme ruse për t’u larguar nga Rusia.

Vendimi iu komunikua ditën e sotme ambasadorit shqiptar në Moskë.

Ky reagim vjen pas vendimit që ministria e Jashtme shqiptare mori për të dëbuar dy zyrtarë rusë nga Shqipëria, si pjesë e një përgjigjeje të koordinuar të Perëndimit ndaj Rusisë për sulmin kimik të një ish-agjenti rus në Britaninë e Madhe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne