Zbulohet skenari i PD-së para vizitës së negociatorit të Merkel

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot kryetarët dhe sekretarët e PD-së në rrethe, dhe kanë vendosur për fatin e “çadrës”.

“News 24” njofton se nga burime të PD-së, mësohet se sot në mbledhje është vendosur përshkallëzimi i protestave dhe mbajtja e tyre në të gjithë rrethet.

Mësohet se protestat në rrethe do të nisin para mbërritjes së negociatorit të Partive Popullore Europiane dhe Merkel, David McAllister, i cili do të vijë në Tiranë për të negociuar krizën politike.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne