Zjarr në Tepelenë, banorët: Jemi të tmerruar, po na hyn në shtëpi

Një kamera amatore e hedhur në internet tregon situatën me zjarrin masiv që ka përfshirë një zonë të pyllëzuar në periferi të Tepelenës. Nga pamjet shihet se sa afër janë ndërtesat me kodrën e pushtuar nga zjarri, që po avancon drejt spitalit dhe depove të ujit të qytetit. Banorët kanë shpërndarë foto dhe video dhe thonë se ndihen të tmerruar dhe se flakët po u hyjnë në shtëpi.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne