Shqiperia

“Zuzarë! Turp e trishtim!” Jamarbër Malltezi nervozohet me deputetët e PD

Rrjedhja e votave nga Partia Demokratike për Gramoz Ruçin ka provokuar Jamarbër Malltezin, kreun e Departamentit për Mjedisin në PD dhe dhëndërr i Sali Berishës. Dukshëm i nervozuar me atë që ka ndodhur, Malltezi shkruan se PD i është thyer busulla, ndërsa deputetët që votuan Ruçin i quan zuzarë.

Statusi i Jamarbër Malltezit

Nese ky lajm eshte i vertete dhe jane shitur qysh sot, seancen e pare te kuvendit 3 deputete te opozites, atehere nuk eshte me faji i edvinit qe si hajdut blen dhe korrupton, por i PD qe e krijuam me mund, sakrifica dhe perballje me kucedren komuniste por qe tani i eshte thyer busulla morale. Si do motivojme njerezit e thjeshte kur ata shohin qe dalin ca zuzare qe shkojne sipas parase se piste te edvinit? Pse do votojne PD kur njerezit e thjeshte mund te bejne fare lehte te njejten gje qe benkan ca zuzare? Turp dhe trishtim! Palacollek

OPINIONE