A do te hedhi presidenti Joe Biden MEK-un ne Etiopi? Nje perspektive italo-shqiptare.

Dr. Olsi Jazexhi diskuton me Daneile Perra, nje analist italian i bazuar ne Sardenia qe shkruan per revisten Eurasia | Rivista di studi geopolitici per kercenimin qe MEK sjell per Shqiperine dhe Italine. Disktohet mbi deklaraten e Daniel Benaim keshilltar i  Joe Bidenit, presidentit te ardhshem te SHBA-se i cili ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara te Amerikes do ta largojne MEK-un nga Shqiperia drejt Etiopise apo Eritreas si shenje paqesimi me Iranin.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne