Aksioni për bllokimin e punës së Kuvendit dhe Komisioneve, mblidhet sot në Kryesi grupi i deputetëve të opozitës

Mblidhet sot grupi i deputetëve të opozitës në kryesinë e Kuvendit. Në këtë mbledhje mësohet se do të merret vendimi për mënyrën se si do të vijojë aksioni opozitar.

Kujtojmë se prej disa javësh deputetët e opozitës nuk lejojnë zhvillimin normal të seancave plenare në Kuvend, por po ashtu as mbledhjet e Komisioneve Parlamentare.

Këto të fundit, për shkak të bllokimit që u bë disa herë, u zhvendosën në mbledhje online./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne