Emisioni IMPAKT Opinion

Aleanca anglo-amerikano-zioniste: talebanet ne Afganistan, Izraeli goditet ne Gjirin Persik

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi dhe Gjergji Thanasi diskutojne fitoret e talebaneve ne Afganistan, goditjen qe Boshti i Rezistences i ka bere cisternes izraelite M/T Mercer Street ne Gjirin e Omanit dhe luften e madhe qe organizohet ne ditet tona ndermjet aleances anglo-amerikane-izraelite dhe Iranit – Jemenit – Hamasit – Sirise dhe Hizbullahit ne Lindjen e Mesme. Flitet per terheqjen e boshtit anglo-amerikan nga Afganistani, avancimin e rezistences islamike perqark Izraelit, friken e regjimit izraelit nga avancimi i milicive islamike per clirimin e Palestines, problemet e anglo-amerikaneve me Kinen dhe perfundimin qesharak te “Perleshjes se Qyteterimeve” apo me sakte te luftes qe koalicioni Judeo – Kristian i Samuel Huntingtonit organizoi kunder Botes Islamike ne keto 30 vitet e fundit. Vihet ne pah edhe heshtja e qeverise se Rilindjes se Edi Rames, i cili vite me pare ishte nje nga mbeshtetesit me te zjarrte te luftes kunder qyteterimit islamik.