Artileria turke rreth me zjarr zonën terroriste në Afrin

Pjesëtarët e organizatës terroriste kanë bërë disa goditje provokuese me armë në vijën kufitare Kilis-Hatay pas fillimit të operacionit të FAT me emrin “Dega e Ullirit” në zonën Afrin, që ndodhet në veriperëndim të Sirisë, me qëllim për të garantuar sigurinë kufitare dhe siguruar stabilitetin në këtë zonë.

Në përgjigje të zjarrit provokues njësi të FAT goditën me zjarr artilerie, me obusët “Furtuna” zonën ku gjendeshin anëtarët e organizatës terroriste.

Mbi të gjitha, trupat e TSK, të cilët folën në kufi, i vunë zjarr zonave ku ishin vendosur pjesëtarët e organizatës terroriste.

Goditjet e artilerisë dëgjohen edhe në fshatrat kufitare të Kilisit./ trt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne